Arhitektuur / Architecture

Arhitekt Raine Karp = Architect Raine Karp. Eesti Arhitektuurimuuseum, 2016

arhitekt-raine-karp-architect-raine-karpRaine Karp on Eesti arhitektuuriloos olulisel kohal. Käesolev raamat annab ülevaate tema loomingust, hõlmates nii elamuarhitektuuri, arhitektuurivõistluste töid ja selliseid tähtteoseid nagu Tallinna Linnahall, Eesti Rahvusraamatukogu ja tänaseks lammutatud Sakala keskus. Kronoloogiliselt koostatud teos sisaldab üle 80 projekti ja ehitise, mis on valminud 1960. aastate algusest kuni viimaste aastateni välja.

Raamatu juhatab sisse arhitekt Emil Urbeli eessõna, sellele järgneb arhitektuuriajaloolase Mait Väljase artikkel, mis keskendub põhiliselt Karbi nõukogude perioodi ehitistele. Teos on illustreeritud jooniste, uute ja arhiivifotodega. Tekstid on paralleelselt ka inglise keeles.