Keskkonnatehnoloogia / Environmental technology

Environmental monitoring and characterization. Elsevier Academic Press, 2004

+-+416410716_140Tegemist on üliõpilastele, keskkonnaspetsialistidele ja -inseneridele mõeldud põhjaliku käsiraamatuga , kuhu on koondatud asjakohane informatsioon uusimatest keskkonnaseire põhiprintsiipidest. Teos annab infot, kuidas võtta pinnasest, veest ja atmosfäärist erinevaid näidiseid ja proove, samuti miks, millal ja kus neid analüüse teha. Tutvustatakse erinevaid meetodeid seire läbiviimiseks ja nõudmisi analüütiliste andmete kvaliteedile, automatiseeritud andmete hankimist ja töötlemist ning seda, kuidas arendada välja strateegiaid, mis oleks efektiivsed erinevates keskkondades. Teemade paremaks mõistmiseks on lisatud juhtumiuuringuid reaalsest elust.