Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Bette K. Tepper, Marla Greene. Mathemathics for retail buying. Fairchild Books, 2016

51pSsHhCd1L._AC_US160_„Mathemathics for retail buying“ on mõeldud õpikuna kasutamiseks üliõpilastele, kes oma tegevuses on otseselt või kaudselt seotud jaekaubandusega. Raamatus tutvustatakse ajakohaseid teemasid, mis hõlmavad erinevaid moetööstusega seotud jaemüügi stsenaariume ja kontseptsioone. Õpiku sisu on hästi seotud reaalse eluga – iga peatüki lõpus on ülesanded ja juhtumiuuringud, mis pakuvad võimalusi saadud teoreetilisi teadmisi praktikas kasutada .

Teemad on jagatud kuude ossa: kasum, jaehinnad ja ümberhindamine, jaekaubanduse müügihindade tasakaalustamine, inventuur (ülejääk, puudujääk), 6-kuuline planeerimine, müügitingimused. Igas osas on toodud matemaatilised valemid erinevates müügi ja planeerimise võtmeküsimustes. Õpiku lõppu on lisatud sõnastik põhilistest valemitest ning mõistetest, õiged vastused peatükkides olevatele ülesannetele ja sõnaregister.