Ehitus / Construction

Robert A. Douglas. Low-volume road engineering : design, construction, and maintenance. CRC Press, 2016

low volume road engineeringMadala liikluskoormusega teedel liigub päeva jooksul maksimaalselt 400 sõidukit. Sellest hoolimata on sellised teed olulised ja mõjutavad majandust, kommunikatsiooni ja sotsiaalset suhtlust. Madala liikluskoormusega teede hulka kuuluvad näiteks talu- ja pargiteed, teed arengu- ja põhjamaades, aga ka raskeveokite poolt kasutatavad teed metsades ja kaevandustes.

Raamatu alguses defineeritakse ära, mis on madala liikluskoormusega tee. Seejärel tutvustatakse teede klassifikatsioone ja võimalikke asukohti, antakse ülevaade teekattematerjalidest, drenaažist, sildadest, geosünteetikast, teede ehitamisest ja hooldusest. Teos annab madala liikluskoormusega teede ehitamise ja hoolduse kohta rahvusvahelise perspektiivi. Võimaluse korral on tehtud võrdlusi USA, Suurbritannia, Lõuna-Aafrika, Austraalia ja Uus-Meremaa spetsifikatsioonide ja praktikate kohta. Raamat on vajalik lugemisvara tudengitele, inseneridele ja projektijuhtidele.