Arhitektuur / Architecture

Ila Berman, Douglas Burnham. Expanded field : architectural installation beyond art. Applied research + design publishing, 2016

41OugOYvaFLFotoalbumis tutvustatakse autorite poolt kureeritud ja kujundatud näitust „Expanded field“ , mis toimus San Fransiscos 2012. aasta aprillis. Rikkalikult fotode ja joonistega illustreeritud albumi väljaandmise ajendiks oli autorite ühine armastus ja huvi installatsioonide vastu. Installatsioonid võimaldavad arhitektidel eksperimenteerida erinevate tehnoloogiliste, ruumiliste ja ülesehituslike ideedega, ilma et neil oleks mingeid piiranguid. Raamatu eesmärgiks on tutvustada installatsioonikunsti, mis on kui arhitektuuri, skulptuuri, maastiku ja interjööri vastastikuste seoste labürint, samuti innustada lugejaid ja vaatajaid ise eksperimenteerima.