Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

René Nukki. Research and development of exterior-rotor permanent magnet synchronous machines for light aerial vehicles = Välisrootoriga püsimagnetsünkroonmasinate uurimine ja väljatöötamine kergetele õhusõidukitele. TUT Press, 2016

Research and development of exterior-rotor permanent magnet synchronous machines for light aerial vehiclesTegemist on Tallinna Tehnikakõrgkooli mehaanikateaduskonna elektritehnika õppetooli hoidjana töötava René Nukki doktoritööga. 2016. aastal Tallinna Tehnikaülikooli elektrotehnika instituudis kaitstud doktoritöö peamiseks eesmärgiks on käsitleda uudset tüüpi staatori- ja mähisegeomeetriaga ning välisrootoriga püsimagnet-sünkroonmasina väljatöötamise etappe mehitamata kerglennukile. Mootor-generaatori kui peamise uurimisobjekti võrdluseks töötati välja ka sarnase rootori topoloogiaga, kuid kahekihiline kontsentreeritud mähisega püsimagnet-sünkroonmasin, mille rakenduseks oli täiselektriline paraplaan. Kuna uuritavate masinate puhul on tegemist mittetraditsiooniliselt kõrgete voolutihedustega, siis pöörati tähelepanu ka jahutuse temaatikale. Doktoritöö praktilise väljundina valmisid ka mõlema masina töötavad prototüübid.

Doktoritöö on avaldatud ka Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus aadressil http://digi.lib.ttu.ee/i/?5378