Ehitus / Construction

Katuseraamat. Tammerraamat, 2016

Raamakatuseraamatt on jätkuks käsiraamatutele „Vana maamaja“ ja „Majavamm, puukoi ja teised kahjurid“. Nüüd, kus algtõed vana maamaja taastamistöödeks on saadud, on aeg asuda vana hoone eluea pikendamise seisukohalt tähtsaima tarindi ehk katuse juurde. Raamat käsitleb Eesti katuste ajalugu, tutvustab katusekattematerjale ning selgitab erinevaid töömeetodeid, lähenedes teemadele nii talupojatarkuse kui ka kaasaja ehitusfüüsika ja projekteerimise põhimõtete najal. Käsiraamat on mõeldud eelkõige neile, kel seisab ees vana hoone katuse taastamine. Raamat on ohtralt illustreeritud nii fotode, jooniste kui ka spetsiaalselt selle raamatu tarbeks valminud skeemidega.