Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

Tiit Metusala. Ehitiste piksekaitse. EETEL-Ekspert, 2016

ehitiste-piksekaitse-teaberaamat-14Välk on üks võimsamaid loodusnähtusi, mille tekkimist ja käitumist ei õnnestu inimesel eriti mõjutada. Järelikult jääb üle ainult võimalus ennast ja hooneid välgu eest kaitsta. Sellele ongi käesolev raamat pühendatud. Kokkuvõtvalt käsitletakse piksekaitse standardite nõudeid ja juhtnööre, pidades silmas ehitiste piksekaitse projekteerijaid, paigaldajaid, auditeerijaid, kuid esitatud materjaliga on kasulik tutvuda ka ehitise omanikel ning kindlustusagentidel. Peatähelepanu on pööratud ehitiste, nende sisaldise, ehitises paiknevate elektroonika- ja elektrisüsteemide ning ehitises paiknevate inimeste ja muude elusolendite kaitsele välgu toime eest. Raamatus antakse ülevaade ka välgu poolt inimesele tekitatud kahjustustest ning antakse juhtnööre inimese käitumiseks äikese ajal väljaspool ehitist.