Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

Jacek F. Gieras, Zbigniew J. Piech, Bronislaw Z. Tomczuk. Linear synchronous motors: transportation and automation systems. CRC Press, 2011

9781439842218Raamatus tutvustatakse lineaarmootorite ning hübriid- ja lineaarsete püsimagnetmootorite tööpõhimõtteid ja teooriaid, magnetlevitatsiooniseadmete süsteeme, ehitusvaldkonna ja tehaste transpordisüsteeme, samm-mootoreid (alalisvoolu sünkroonmootorid), lineaarseid andureid ja liftide automaatikat. Autorid tutvustavad tehnoloogiliselt innovatiivsete kaasaegsete kontrollsüsteemide disaini, ehitust ja suutlikkust.

Kuna tegemist on raamatu teise täiendatud trükiga (esimene trükk ilmus 2000. aastal), siis tutvustatakse valdkonnas toimunud uuendusi, aga ka lõplike elementide meetodit. Võrreldes eelmise trükiga on lisatud veelgi enam numbrilisi näiteid, arvutusi, matemaatilisi mudeleid ja juhtumiuuringuid.

Raamat sobib kasutamiseks nii üliõpilastele, teadlastele kui ka praktiseerivatele inseneridele.