Humanitaarained / Humanities

Zygmunt Bauman, Rein Raud. Iseduse praktikad. Tallinna Ülikooli Kirjastus, 2016

bauman-raud_kaas_selg 16.indd“Iseduse praktikad” on hea ja ladus sissejuhatus identiteediuuringutesse, pakkudes harivat lugemist kõigile teemast huvitatuile. Kuidas kujuneb inimese arusaam oma kohast maailmas? Kas elame ajas, kus minaloome viisid on põhjalikult muutumas? Annab uus tehnoloogia meile rohkem vabadust või meelitab see meid hoopis vabadustest loobuma? Kuidas kujuneb isedus? Järgib see samu universaalseid kujunemismustreid kõigis inimestes, kultuurides ja vanuserühmades? Või on identiteet siiski sotsiokultuuriline konstruktsioon, mida ei olegi võimalik väljaspool tema ajaloolist konteksti lõpuni mõista? See on valik olulisematest küsimustest, millel Rein Raud ja Zygmunt Bauman peatuvad. Lugejani tuuakse aina uusi seoseid, mis ületavad ajalisi, ruumilisi ja erinevate mõttesüsteemide vahelisi piire. Usk dialoogi võimalikkusse ja möödapääsmatusse on ka raamatut läbivaks sõnumiks.