Arhitektuur / Architecture

Eesti Tööstusprojektist Sweco Projektini : 1944-2007 : projektid, inimesed, sündmused. Aade, 2016

TP_kaas TRYKKI.inddRohkete fotodega illustreeritud raamat annab ülevaate Eesti Tööstusprojekti ajaloost läbi eri ajastute, valminud töödest ja neid loonud inimestest. 1944. aastal asutatud Eesti Tööstusprojekti ja tema järglase SWECO Projekti projekteerijate joonestuslaudadel ja arvutites on sündinud sajad hooned ja rajatised, mis ilmestavad tänapäeva Eestit, nt Tallinna Linnahall, Tartu Ülikooli raamatukogu, Plaanikomitee hoone, Raamatutrükikoda, renoveeritud Vabaduse väljak ja Tartu maantee Tallinnas, Lilleküla jalgpallistaadion jpt.