Arhitektuur / Architecture

Gregor Taul. ERM : Eesti Rahva Muuseumi peahoone Raadil : essee ruumikultuurist. Eesti Rahva Muuseum, 2016

fileJTbQU3Tegemist on viieköitelise koguteosega Eesti Rahva Muuseumi uue hoone saamisloost.

Gregor Taul alustab esimeses köites ruumikultuuri lahti mõtestamisest ning kutsub üles arutlema muuseumi, mälu, identideedi ja ruumikultuuriga seonduvate küsimuste üle. Teises kirjeldatakse lähemalt ERMi hoone ehitamiseks korraldatud arhitektuurivõistlust, tutvustatakse parimaid töid ja sellele järgnenud projekteerimist, hangete korraldamist ning ehitustööde algust.  Lisatud on hulgaliselt jooniseid ja fotosid. Kolmandas köites lähenetakse ERMi peahoonele ehitustehnilisest vaatepunktist. Neljas raamat on täielikult piltide päralt. Foto- ja installatsioonikunstnik Paul Kuimeti fotojutustus annab meeleoluka pildi ERMi hoonest, maastikust selle ümber ja hoone sisevaadetest. Viies osa tutvustab lähemalt ERMi hoone arhitekte – rühmitust Dorell. Ghotmeh. Tane Architects. Saame lähemalt tuttavaks rühmituse kolme autoriga, kes said kokku ERMi hoone projekteerimiseks, samuti on fotosid arhitektide eelnevatest töödest.

Kõik viis köidet kokku moodustavad huvitava ja põneva lugemismaterjali 1909. aastal asutatud Eesti Rahva Muuseumi vastuolulisest uue hoonest.

Vaata, kas raamatuid saab laenutada