Teadustöö metodoloogia / Research Methodology

Richard A. Krueger, Mary Anne Casey. Focus groups : a practical guide for applied research. SAGE, 2015

9781483365244Praktiline käsiraamat annab ülevaate, kuidas viia läbi struktureeritud küsitluskava järgi toimuvat rühmaintervjuud. Tutvustatakse fookusgrupi mõistet üldiselt ja võetakse läbi kõik teemad fookusgrupi kaasamise protsessis: üldine tutvustus, uuringu planeerimine, küsimustiku suuna määramine, gupiliikmete valimine, erinevad projektiivtehnikad, küsimuste tüübid ja modereerimine, veebipõhine intervjueerimine ja telefoniküsitlused ning uuringu tulemused, analüüsimine ja esitlus. Raamatu ülesehitus võimaldab kerget teemades navigeerimist ning toodud on palju vajalikke teoreetilisi ja praktilisi näpunäiteid, et saavutada parim tulemus.