Majandus ja juhtimine / Economy and Management

Charles Duhigg. Targem, kiirem, parem : tõhus tegutsemine nii elus kui ka töös. Äripäev, 2017

targem-kiirem-parem-tõhus-tegutsemine-nii-elus-kui-ka-töösRaamat on autor Charles Duhiggi sõnul kokkuvõte uurimistööst, kus ta püüdis tungida produktiivsuse olemusse ja mõista, miks on mõni inimene või ettevõte teistest palju produktiivsem. Duhigg annab ülevaate, kuidas õigesti eesmärke püstitada, miks on oluline kujutleda tulevikku paljude erinevate võimaluste kogumina ja mitte kinni jääda valesse soovmõtlemisse ning kuidas ära tunda valikuid, mis soodustavad tõelist produktiivsust ehk kuidas saada kõiges targemaks, kiiremaks ja paremaks. Parem, kiirem ja targem olemine ei tähenda mitte ainult paremaid majandustulemusi ja finantsnäitajaid, vaid samaväärselt olulised on ka töötajatevaheline usaldus, pühendumiskultuur ja psühholoogiline turvatunne ning oskus oma töötajaid motiveerida, muuta meeskond tõhusamaks ja  soodustada uuendusmeelsust. Raamatu materjali aluseks on sajad intervjuud, artiklid ja uurimused, millele on teose lõpus ka viidatud.