Humanitaarained / Humanities

Lin Yutang. Elamise tähtsus. Tänapäev, 2017

elamise-tähtsusLin Yutangi raamat on tõhus ja humoorikas vastumürk peadpööritava kiirusega areneva maailma pingetele. Samas on see ka huvitav sissevaade Hiina elustiili. Autor soovitab tasakaalustada jõudeelu ja tegutsemise, suhtuda ellu terve huumoriga ning mitte unustada, et alati leidub rumalaid, kes püüavad kõigest väest sehkendada, asjatada ja võimutseda, sellal kui targemad saavad rahus lihtsalt mõnusasti olla ja elada. “Kõige targem inimene on see, kes kõige säravamalt logeleb,” on üks Lin Yutangi kuulsamatest tsitaatidest. Hiina elujaatav meel väärtustab naudingus ka kire ja pahed, sest need on samuti inimlikud. Kuid need on inimlikud ainult siis, kui on osa kultuurist. Kultuur on aga kõige selle tundmine, mida sajandite vältel on kirjas ja meeles talletatud. Tõeline nautija ja logeleja peab olema nautimiseks ja logelemiseks ette valmistatud.

Raamat “Elamise tähtsus” sai bestselleriks kohe peale ilmumist 1937. aastal ning aastate jooksul on sellest ilmunud mitu kordustrükki.