Arhitektuur / Architecture

Ajla Aksamija. Integrating innovation in architecture : design, methods and technology for progressive practice and research. John Wiley & Sons, 2016

Tänapäev9781119164821a arhitektid seisavad igal sammul silmitsi väljakutsetega. Nad peavad mitte ainult sammu pidama tehnoloogiliste uuendustega disainis ja ehituses, vaid ka oma valdkonnas juhtpositsiooni haarama. See tähendab, et tuleb aktiivselt otsida võimalusi innovaatiliste lahenduste loomiseks nii disainis, hoonete energiatõhususe saavutamisel kui ka uute tehnoloogiate kasutamisel. Kuidas luua innovatsioone ning neid olemasoleva disaini, meetodite ja tehnoloogiatega integreerida?

Raamatus käsitletakse uusi materjale (biomaterjalid, komposiitmaterjalid, fotogalvaanika jne), disainimeetodeid, uuendusi tarkvaralistes lahendustes (BIM tarkvara) ja ehitustehnoloogiates (nn targad ehitised) ning teadustöö ühendamist disainiga. Lisaks vaadeldakse riske ja majanduslikke mõjusid. Praktiliste juhtumiuuringute abil illustreeritakse, kuidas disaini- ja tehnikainnovatsioone on reaalsetes arhitektuuriprojektides rakendatud. Näidete hulgas on nii väikesemõõdulisi installatsioone kui ka suuri kommertshooneid, haiglaid ja spordihooneid.

Please follow and like us:

No comments yet.