Arhitektuur / Architecture, Teadustöö metodoloogia / Research Methodology

Stuart Farthing. Research design in urban planning : a student’s guide. SAGE Publications, 2016

9781446294451(1)Raamatus “Research design in urban planning” uuritakse linnaplaneerimise projektide võtmeküsimusi ja lähenemisviise. Teoreetiline perspektiiv on ühendatud praktilise lähenemisega, et toetada üliõpilasi nende projektide kavandamisel, karjääri alustavaid teadlasi teadusuuringute planeerimisel ning aidata teadustööde juhendajatel oma üliõpilasi suunata, enne kui nad ülepeakaela andmete kogumist alustavad.

Teemadest käsitletakse uurimistöö kavandamist, põhjendamist, tutvustatakse erinevaid uurimismeetodeid, andmete analüüsimist, statistikat ja eetikat. Tutvustatakse ka riikidevahelistesi võrdlevaid uuringuid linnaplaneerimises. Käsitletavad teemad on loogiliselt struktureeritud ja selgelt kirjutatud. Lisaväärtuseks on erinevad juhtumiuuringud, harjutused, illustratsioonid ja kokkuvõtted.