Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Colors in fashion. Bloomsbury, 2017

colors in fashionVärvid edastavad mõjukaid kultuurisõnumeid, mis annavad infot, kuidas inimesed läbi ajaloo iseenda ja maailmaga on suhestunud. Käesolevas kogumikus uuritakse, kuidas värvid on moodsa ja piduliku riietuse puhul mänginud olulist rolli, näidates omaksvõtmist ja kõrvalejätmist, tavasid ja nende ümberlükkamist.

Kogumik on jaotatud neljaks temaatiliseks osaks: ühtekuuluvus, võim, innovatsioon ja iha. Igas osas tuuakse välja värvide emotsionaalne ja sageli vägivaldne ajalugu riietuses üle geograafiliste, ajaliste ja kultuuriliste piiride. Tänapäeva rahuliku värvidesse suhtumise all on peidus keerulisus, mis räägib sõdadest, rännetest ja majandusest. Vaatluse all on nt valged kleidid naisõiguslaste liikumises 20. sajandi alguse Suurbritannias, lord Bostoni kohturiietus, värvilised moeteemalised tummfilmid, musta värvi tähendused II maailmasõja järgses Pariisis jpm. Raamat on oluline lugemisvara moe, tekstiili, disaini, kultuuriuuringute ning kunstiajaloo üliõpilastele ja õppejõududele.