Arhitektuur / Architecture, Ehitus / Construction, Teadustöö metodoloogia / Research Methodology

Research methodology in the built environment : a selection of case studies. Routledge, 2016

9781138849464Raamatus tutvustatakse ehitusalaste teadustööde metoodikat arhitektuuri ja ehituse bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tudengitele. Antakse ülevaade uurimistöö kavandamisest ja järgmistest uurimismeetoditest: kvantitatiivsed, kvalitatiivsed ja kombineeritud uurimismeetodid, tegevusuuringud, põhistatud teooria, konstruktiivne uurimisviis. Lisaks on toodud 13 juhtumiuuringut seitsmest eri riigist, et tutvustada eelnimetatud uurimismeetodeid, andmete kogumist, uurimistöö protsessi jpm.