Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Charlotte Sinclair. Vogue on Gianni Versace. Quadrille, 2015

vogue on giovanni versaceBriti Vogue on väitnud, et Gianni Versace lõi moodi, mis määratles 20. sajandi lõpu glamuuri, leiutas supermodellid ja kiitis üldsuse teadvuses heaks eriti enesekindla naiseliku seksuaalsuse. Tema esimene kollektsioon 1978. aastal sai kohe edukaks. 1980ndatel määratles tema ekstravagantne looming ja jõulise naise visioon tervet ajastut. Kulminatsiooniks olid 1990ndad ja supermodellide fenomen – tema loomingut kandsid Vogue kaantel figureerivad glamuuritarid.

Raamatus heidetakse valgust Versace lapsepõlvele ja perekonnale. Õde Donatella mõjutas mitte ainult seda, missuguseks disaineriks Versace kujunes, vaid ka seda, kuidas ta oma äri üles ehitas: perekond on esimesel kohal. Selgitatakse, kuidas Versace loomingu iseloomulikud osad, nagu kalliskividega tikand, rihmad, haaknõela-kleidid, olid meisterliku õmblemise ning osava materjalide ja uuenduslike tehnikate kasutamise tulemus. Raamat on illustreeritud rohke pildimaterjaliga.