Majandus ja juhtimine / Economy and Management

Ken Blanchard. The new one minute manager : based on the all-time #1 bestseller on managing your work and life. Thorsons, 2015

the new one minute manager“One minute manager” ilmus esmakordselt 1982. aastal ning kujunes kiiresti juhtimisalaseks bestselleriks. Aastakümneid on see raamat aidanud saavutada edukamat töö- ja eraelu. Kuigi raamatu põhiprintsiibid on aegumatud, on maailm esmatrükist alates palju muutunud ning seetõttu on ilmunud uuendatud väljaanne “The new one minute manager”.

Ken Blanchard tutvustab läbi lühikese jutustuse, mille peategelane on Ühe Minuti Juht, kolme juhtimistehnikat: ühe minuti eesmärgid, ühe minuti kiitused ja ühe minuti ümbersuunamised. Iga tehnika võtab aega kõigest minuti, kuid  tulemused on pikaajalised. Tutvustatud tehnikad on kiired, lihtsad ja need toimivad. Autor rõhutab, et inimesed on ettevõtte kõige olulisem ressurss. Parim kulutatud minut on see, mille investeerid inimestesse.