Ehitus / Construction

Osmo Perälä. Palgitöö. EHITAME kirjastus, 2016

Ehitame Kirjastus - Palgitoo 165x215.aiAutor kirjutab sissejuhatuses, et puidutöö on talle meeldinud lapseeast saati ja ka oma esimese auto ehitas ta puidust. Käesolev raamat õpetab iseseisvalt palgitööd tegema. Jagatakse infot, kuidas puud langetada, lõigata, koorida, kuivatada ning kuidas palki tahuda, varada, nurgaliiteid teha ja palkehitist kokku panna. Autor kirjeldab palksauna ehitust etappide kaupa kasvavast puust leilivalmis saunani. Iga tööetappi ilmestavad fotoseeriad. Näpunäited saab ka palkidest kuuri, varjualuse, õuemööbli jms valmistamiseks. Lisaks oma kogemustele vahendab autor ka professionaalsete palgimeistrite seisukohti ja tööviise.