Majandus ja juhtimine / Economy and Management

Simon Sinek. Esmalt küsi “Miks?” : kuidas suured liidrid inimesi tegudele inspireerivad. Million Mindset, 2017

esmalt-küsi-miks-kuidas-edukad-inimesed-ennast-ja-teisi-tegudele-inspireerivadOn olemas juhid ja liidrid. Juhtidel on võimu- või mõjupositsioon. Liidrid aga inspireerivad meid. See raamat on mõeldud inimestele, kes soovivad teisi inspireerida ning inimestele, kes soovivad leida kedagi, kes neid inspireeriks. Autor on kindel, et kõik inimesed või ettevõtted, kes järgivad selles raamatus toodud juhiseid, suudavad jõuda oma eesmärkideni ja saavutada edu ning õnnelikkuse.

Simon Sinek toob näiteid edukatest inimestest ja ettevõtetest ning väidab, et enamik tooteid, teenuseid või tegevusi on saanud maailmas tuntuks just selle pärast, et nende autorid on läinud oma tegevustes sügavuti ja küsinud endalt kõigepealt “miks?”. Sinek näitab, kuidas selliste tulemusteni on jõutud ning tõestab, et edukad inimesed on mõelnud, tegutsenud ja suhelnud ühe loogika alusel, mida ta nimetab “Kuldseks ringiks”. Lisaks selle idee tutvustamisele jagab ta nõuandeid, kuidas juhtida oma elu, jõuda eesmärkideni, ehitada üles organisatsioone ja liikumisi, juhtida ja inspireerida ennast ja teisi inimesi.