Majandus ja juhtimine / Economy and Management

Richard Branson. Virgini viis : kuidas kuulata, õppida, naerda ja juhtida.

virgini viisRaamatus „Virgini viis“ jagab tuntud Briti ettevõtja Richard Branson oma rohkem kui 40 aasta jooksul Virgini ettevõtet juhtides omandatud kogemusi ja juhtimistarkusi. Branson kirjutab eessõnas, et Virgini moodi tegemises ei olegi midagi keerukamat kui lihtsalt kuulamine – kuulatakse tähelepanelikult igaüht, kellel on arvamus, mitte üksnes isehakanud eksperte. Samal ajal ka õpitakse nii üksteiselt, turult kui ka vigadest, mis on millegi ainulaadse ja muutusi loova saavutamiseks hädavajalikud. Kõige olulisem on asjaolu, et seda kõike tehakse mõnuga. Virgini moodi juhtimisel võivad olla ettearvamatud tagajärjed ja võib sattuda radadele, kuhu igaüks ei julgeks astuda. Kirglik pühendumine ja oma tegevuse iga minuti nautimine tuleb hoiakust – sädemest, mida ei saa kohustuslikuks teha, õpetada ega töökirjeldusse kirja panna. See on miski, mis kas on inimese DNA-s olemas või mitte, ja seetõttu saab see tulla ainult seestpoolt.