Arhitektuur / Architecture

Kheir Al-Kodmany. Understanding tall buildings : a theory of placemaking. Routledge, 2017

understanding tall buildingsViimaste aastate kõrghoonete ehitamise rohkus on tekitanud olukorra, kus mitmed kõrghooned on ehitatud vales mõõdus ning ebasobivasse konteksti ja kohta. Käesolevas raamatus on analüüsitud sadu kõrghooneid ning väidetakse, et hästi disainitud hooned värskendavad linnapilti, soodustavad majanduslikku aktiivsust ja toetavad sotsiaalsfääri. Toodud on juhised kõrghoonete kavandamiseks, mis soodustavad linnaplaneerimist. Autor loodab, et halvasti planeeritud arendused muutuvad tulevikus vähem tavaliseks ja hea hoonete paigutus muutub tavaks. Raamat on kasulik lugemismaterjal arhitektuurivaldkonna üliõpilastele ja õppejõududele.