Arhitektuur / Architecture

Marco Frascari. Marco Frascari’s dream house : a theory of imagination. Routledge, 2017

marco frascari's dream houseSee raamat on vajalik lugemine kõigile, kes on Marco Frascari õpetusi jälginud ja ka neile, kes tema kirjutistega tuttavad ei ole. Marco Frascari (1945-2013) oli pühendunud õppejõud ning väljapaistev mõtleja ja arhitektuuriteoreetik. Ta inspireeris tudengeid, õppejõude ja praktikuid oma kaasahaarava jutustuslaadiga, kriitiliste ja samas mänguliste joonistustega ning arhitektuuri sügava mõistmisega.

„Dream house“ on teos, millele saab läheneda mitmel viisil. Frascari töö ei hõlma ainult kujutusvõime teooriat, sealhulgas hüpoteesi, et unenäod on fantaseerimise, joonistamise ja mõtlemise peamine moodus, vaid see annab kõigile võimaluse arhitektuuri tõlgendamiseks ja loomiseks. Lisaks kesksele arhitektuurse kujutluse ja kujutamise huvile käsitles ta kaasaegses erialases praktikas olulisi teemasid, nt detailidemäng vs täpsus, arhitektuurne antropomorfism, alkeemia, maagia ja semiootika mõju, neuroloogia ja arhitektuuri suhted. Raamatus on toodud ka autori visandid.