Arhitektuur / Architecture

Marija Dremaite. Baltic modernism : architecture and housing in Soviet Lithuania. DOM publishers, 2017

baltic modernismSelles rikkalikult jooniste ja fotodega illustreeritud raamatus käsitletakse Nõukogude Leedu modernistlikku arhitektuuri, mis koos teiste Balti riikide arhitektuuriga moodustab erilise terviku. Viies peatükis tutvustatakse Nõukogude modernismi, Balti modernismi Nõukogude perioodil, industrialiseerimist, linnastumist ja uut linnaplaneerimist, elumaju ning ühist heaolu: haridus- ja terviseasutusi, poode, kohvikuid ja restorane, hotelle, muuseumeid ja teatreid. Toodud fotod tekitavad kindlasti äratundmisrõõmu, kuna sarnase arhitektuuriga hooneid leiab ka Eestist.

Please follow and like us:

No comments yet.