Humanitaarained / Humanities

Aristoteles. Hingest. Ilmamaa, 2017

Vana-Kreeka filosoof Aristotelese teos “Hingest” käsitleb elusa organismi toimimise küsimusi. Aristoteles püüab siduda bioloogilist vaatenurka filosoofilise lähenemisega ning seepärast on seda teost nimetatud psühholoogia-alaseks tööks ja üldise arvamuse kohaselt ka esimeseks psühholoogiaraamatuks ajaloos.

Raamat koosneb kolmest osast, milles esimeses võtab Aristoteles kriitiliselt kokku senised seisukohad ja arusaamad, teises esitab oma uued seisukohad tajuprotsesside kohta ja viimane osas tegeleb autor erinevate teemadega. Raamatu lõpp jääb lahtiseks ja seal korratakse ka varemöeldud seisukohti, mistõttu on arvatud, et tegu võib olla ka lõpetamata teosega. Teos on varustatud mahuka kommentaaride ja Aristotelese elu tutvustava osaga, mille on kirjutanud Tartu Ülikooli klassikalise filoloogia professor Anne Lill.