Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Rahvarõivaste valmistamise juhend : Hageri naine. Eesti Rahva Muuseum, 2016

Käesolevas juhendis õpetatakse Eesti ühe suurima ja vanima kihelkonna Hageri naiste rahvarõivaste valmistamist. Kõikidele esemetele on lisatud kirjeldused, fotod, joonised ja mõõdud. Need tuleb vaid kohandada lõigetega ja õmmelda vastavalt oma mõõtudele.

Hageri kihelkonnas kantud rõivakostüümi kirjeldus põhineb Eesti Rahva Muuseumi kogudel. Rõivakostüümi komplekti moodustavad põll, kampsun, pikk-kuub, pottmütsid, ehted, vööd, suurrätik, lauluraamatu kott, sukad, säärepaelad ja kindad.