Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

Dilip K. Pratihar. Fundamentals of robotics : manipulators, wheeled and legged robots. Alpha Science International, 2017

Raamatus tutvustatakse robotite ja robootika kontseptsioone ning lähemalt erinevaid robotite rakendusi: manipulaatoreid, ratastega ja kõndivad roboteid ning nende tõõpõhimõtteid, liikumisplaanalgoritme, juhtimisskeeme, kinemaatikat, dünaamikat ja robotite intelligentsust. Raamat on mõeldud laiale lugejaskonnale –  alates teadlastest üliõpilaste ja praktiseerivate insenerideni. Tekstid on lihtsalt kirjutatud, lisatud on hulgaliselt skeeme ja jooniseid ning iga peatüki lõpus on teemat kordavad ülesanded ja kordamisküsimused.