Humanitaarained / Humanities

Carol S. Dweck. Mõtteviis : uutmoodi psühholoogia edu saavutamiseks : kuidas õppida end teostama lapsevanemana, äris, koolis, suhetes. Pegasus, 2017

Carol S. Dweck on aastakümneid uurinud, miks osa inimesi on õnnelikumad ja edukamad kui teised – asi on mõtteviisis. Autori uurimistöö käsitleb inimeste uskumuste jõudu ja nende mõju nende eludele. Raamatus tutvustatakse, kuidas mõtteviisi ära kasutada, et saada aru iseendast, oma lähedastest ning kuidas enda ja oma lähedaste potentsiaali valla päästa. Iga peatüki lõppu on lisatud näiteid ja kirjeldusi inimestest, keda Dweck on uurinud ja mis aitavad paremini mõista mõtteviisi tegevuses, mooduseid, kuidas saadud õppetunde ellu rakendada, kuidas sinu elu juhtivat mõtteviisi ära tunda, mõista selle toimimist ja seda soovi korral muuta. Protsessi eesmärgiks on arenemine ja muutumine. Muutumine võib olla raske, aga nagu autor ütleb, pole ta kunagi kuulnud kedagi ütlevat, et asi polnud seda väärt.