//
Loed praegu...
Humanitaarained / Humanities

Joshua Foer. Tantsib Einsteiniga: meeldejätmise kunst ja teadus. Äripäev, 2012

e6cdd-4Joshua Foeri „Tantsib Einsteiniga: meeldejätmise kunst ja teadus“ on köitev lugu noorest ameerika ajakirjanikust, kes algul kirjutas reportaaže mälu meistrivõistlustelt, kuid hiljem leiab end ootamatult võistlemas USA mälumeistrivõistluste esikoha nimel. See viimse leheküljeni pingeline lugu on raamiks enneolematule ekspeditsioonile mäluavarustesse, mille käigus autor paljastab mälu varjatud mõju meie igapäevaelu kõikidele tahkudele.

Raamatust saab infot erinevate mälutehnikate kohta. Katsetades tehnikaid alates PAO süsteemist, mis muundab numbrid kentsakateks kujutluspiltideks, lõpetates mälupalee meetodiga, milles mälestused paigutatakse kujuteldavaisse ruumidesse, kogeb Foer omal nahal, et mälu meistrivõistlustel ei panda proovile mitte tema mälu, vaid eelkõige vastupidavust ning loovust.

Mälutreeningute jooksul avastas Foer ühe olulise, põhjapaneva tõe inimeseks olemise kohta: me oleme oma mälestuste summa, me oleme see, mida mäletame. Ning hoolimata üldlevinud arvamusest, mille kohaselt on hea mälu „looduse kink“ või „jumalik anne“, on tegelikult igaüks meist võimeline drastiliselt oma mälu parandama.

Vaata, kas raamatut saab laenutada

Discussion

Comments are closed.

Varasemad postitused