Arhitektuur / Architecture

Alex Sanches Vidiella. 1000 architectural details: a selection of the world’s most interesting building elements. Firefly Books, 2010

d9bdf-1000Raamatus on välja toodud inspireerivad ideed erinevate arhitektuuridetailide kohta. 15 temaatilise peatüki juurde kuuluvad illustratsioonid, lähivõttes fotod, joonised ja selgitused.

Käsitletud on järgnevaid teemavaldkondi: struktuurid, fassaadid (puidust, klaasist, betoonist, metallist, sünteetilised ja hübriidfassaadid), katusepealsed, horisontaalsed ja vertikaalsed ühendused, korpused, pinnakatted (puust, kivist, betoonist, metallist, sünteetilised, keraamilised, portselanist, mitmesugused värvid), raamistik ja klaasitööd, valgustus, uued tehnoloogiad (uued elemendid ja materjalid, Hi-tech), basseinid, aiakujundus, keskkonna- ja jätkusuutlikkus jm.

Raamat sobib professionaalidele, arhitektuuri üliõpilastele ja ka isetegijatele, kes on huvitatud heast ja uuenduslikust praktilisest disainist.

Varasemad postitused