Arhitektuur / Architecture

Accessible architecture. DOM publishers, 2012

accessible architectureJuurdepääsetav arhitektuur on palju enamat kui laiad ukseavad ja madalale paigutatud lülitid. Juurdepääsetavus tähendab sõltumatut ja iseseisvat elu ning liikuvust igas vanuses ja erinevates olukordades inimestele. Selle saavutamiseks on vaja selget arusaama seotud mõistetest ja põhimõtetest, mida tuleb planeerimisprotsessi kaasata juba algstaadiumis.

25 hoolikalt valitud projekti näitavad, kuidas kujundada eluruume reaalsete vajadustega reaalsetele inimestele, kombineerides juurdepääsetavuse põhimõtteid ja parimat disaini. Teose lõpus on toodud kümme juurdepääsetavuse näidet, mis hõlmavad ruuminõudeid, treppe, elevaatoreid, uksi, aknaid, sanitaarruume, auto parkimiskohti jpm.

Varasemad postitused