//
Loed praegu...
Arhitektuur / Architecture

Aurora Fernandez Per. HoCo : Density Housing Construction & Costs. a+t ediciones, 2009

Antud raamatus on võrdlevalt analüüsitud 32 korterelamu projekti. Vaatluse all on elamute ja elamistihedus, põrandapinna suhtearv, arendustüübid, kasutajad ja kasutused, korruseplaanid, elamute tüübid, fassaadisüsteemid, katusesüsteemid, jätkusuutlikuse strateegiad ning põrandapinna ruutmeetri ehitamise maksumus.

Projektide analüüsimiseks vaadeldakse piirkonda, kuhu elamu on ehitatud (äärelinn, kesklinn jne) ning selle piirkonna asustustihedust. Samuti on vaatluse all arendaja (eraalgatus, avalik või nende kahe kombinatsioon) ning hoone ruutmeetri ehitushind. Selleks, et erinevaid riike võrdselt analüüsida, on ruutmeetri ehitushind kohandatud vastava asukoha elanike ostujõuga.

Lisaks analüüsitakse hoonete siseplaneeringuid, kuidas ühisruumid on jaotatud ning mitu eluaseme suurust on projektis (1, 2, 3 või rohkem magamistuba), hoonete fassaade ja katuseid (materjale, värve). Projektide autoritelt on ka uuritud, milliseid jätkusuutlikke strateegiaid nad hoonete planeerimisel kasutasid. Raamat on rikkalikult illustreeritud fotode ja plaanidega.

Vaata, kas raamatut saab laenutada

Click to see if the item is available

Discussion

Comments are closed.

Varasemad postitused