Arhitektuur / Architecture, Teadustöö metodoloogia / Research Methodology

Linda N. Groat, David Wang. Architectural research methods. Wiley, 2013

9780470908556Praktiline käsiraamat arhitektidele, maastikuarhitektidele, sisekujundajatele ning vastava eriala üliõpilastele annab suuniseid uurimistöö läbiviimisel. Raamatu sisu on jaotatud kahte ossa, millest esimeses tutvustatakse arhitektuurialase uurimistöö valdkonda üldiselt, uurimistöö kvaliteedi standardeid, uurijate eesmärke teooriate püstitamisel ja disainilahenduste kavandamisel. Teises osas vaadeldakse lähemalt seitset uurimisstrateegiat: ajalooline, kvalitatiivne, korrelatiivne, eksperimentaalne ja kvaasi-eksperimentaalne uurimus, simulatsioonid, loogiline argumentatsioon, juhtumiuuringud ja kombineeritud strateegiad. Välja tuuakse iga lähenemise tugevad ja nõrgad küljed ning eripärad.

Please follow and like us:

Varasemad postitused

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com