Arhitektuur / Architecture

Pier Vittorio Aureli. Vähem on piisav: arhitektuurist ja askeesist. Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus, 2017

Käesolev raamat on Eesti Kunstiakadeemia uue sarja “Ehituskunsti Raamatukogu” esimene köide. Raamatu teemaks on minimalistlik disain ja arhitektuur, mis tegelikkuses kasinuse egiidi all õigustab hoopis sotsiaalprogrammide kokkutõmbamist ning “vähemaga rohkema tegemise” all pigem suurema tööefektiivsuse nõudmist. Aureli otsib raamatus vastust küsimusele, kuidas on võimalik keelduda võlamajanduse moraalsest santaažist ja jõuda sellise minimalismi juurde, kus vähem ei pea tingimata olema rohkem.

Pier Vittorio Aureli (1973) on nüüdisaegne arhitekt ja teoreetik, kes õpetab peamiselt Londonis ja külalisprofessorina Yale’i ülikoolis Ameerika Ühendriikides.

Varasemad postitused