Psühholoogia ja pedagoogika

Matthew McKay, Patrick Fanning “Enesehinnang : oma enesehinnangu hindamise, täiustamise ja säilitamise järeleproovitud programm”, 2018

Raamatus õpetatakse loobuma endale hinnangute andmisest ja enesehinnagut õõnestamise asemel hoopis tõstma, kasutades erinevaid hinnangute kahjutuks tegemise ja visualiseerimise tehnikaid.

Iseenda ebapiisavaks tunnistamine võib tekitada tohutut valu, sest kes meist sooviks olla väärtusetu. Tulemuseks on hulk probleeme – sa loobud sotsiaalsetest, karjäärialastest või akadeemilistest riskidest, ettevõtmistest, kus sa ei pruugi edu saavutada, oma võimest end teistele avada, oma seksuaalsusest, tähelepanu keskpunktis olemisest ja probleemide lahendamisest. Autorid tutvustavad meetodeid kognitiivkäitumuslikust teraapiast – kuidas leida ja analüüsida negatiivseid lauseid, mida sa enda kohta mõtled, kuidas luua uusi objektiivseid, positiivseid lauseid enda kohta, millega enesehinnangut selle õõnestamise asemel hoopis tõsta. Lisatud on hulgaliselt praktilisi harjutusi, ideid ja tegevusi.

Vaata saadavust e-kataloogist ESTER

Discussion

Comments are closed.

Arhiiv