Arhitektuur / Architecture

Andrew Atwood. Not Interesting: On the Limits of Criticism in Architecture. ORO Editions/Applied Research & Design, 2018

Kuidas arhitektuuri positsioneerida lähtudes terminitest nagu igav, segadust tekitav, lohutav, huvitav?

Raamatu neljas peatükis võetakse vaatluse alla üks termin neljast. Läbi analüüside üritab autor jõuda selle spetsiifilise iseloomu ja seoseni arhitektuuriga.

Tekstidele on lisatud 50 juhtumiuuringut, mille illustreerimiseks on kasutatud jooniseid ja pilte. Need aitavad paremini mõista, milline võib arhitektuur tunduda läbi konkreetse termini.

Andrew Atwood põhjendab oma huvi erisuguste terminite, interpretatsioonide ning argumentide vastu talle lapsepõlves pandud aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH). See võis põhjustada tema soovi mitte kinni jääda ja keskenduda ainult ühele argumendile. Atwoodi arvates on oluline tõlgendada meie ehitatud keskkonda lähtudes erinevatest perspektiividest.

Varasemad postitused