Arhitektuur / Architecture

Stephen Kite. Shadow-Makers: a Cultural History of Shadows in Architecture. Bloomsbury, 2017

Varjude mõiste on sama vana kui arhitektuur ise. Keskaja pimedusest modernismi meistriteosteni on varjudel olnud arhitektuuri ajaloos oluline koht, kuid nende kohalolek on jäänud tähelepanuta.

Tegemist on poliitikast, esteetikast, filosoofiast ja kultuuriajaloost saadud ideede võrgustikuga, kus põimitakse arhitektuuriteooria kunstiajalooga ja jutustatakse lugu olulistest kohtadest ja hetkedest, mil varjud kujundasid arhitektuuri oma eripärasel ja dünaamilisel moel. Kuidas varju kui arhitektuurilise vormi instrumenti kasutati kompositsiooni ja visuaalse efekti saavutamiseks.

Intellektuaalselt stimuleeriv ja põnev lugemine arhitektuuri tumedamast küljest.

Please follow and like us:

Varasemad postitused

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com