Arhitektuur / Architecture, Ehitus ja teedeehitus / Construction and Road Construction

Maris Mändel. Tehiskivimaterjalid Eesti 20. sajandi arhitektuuris : kasutuslugu ja väärtustamine : doktoritöö = [Bricks, blocks and panels commonly used in 20th century Estonian architecture : the story of their use and value. Eesti Kunstiakadeemia, 2019

Tegemist on 2019. aastal kaitstud Maris Mändeli doktoritööga.

Mändeli uurimistöö fookuses on Eestis 20. sajandil laialdaselt kasutatud tehiskivimaterjalide restaureerimisproblemaatika. Need on ehitusmaterjalid, mida praegu hinnatakse väheväärtuslikuks ja millele enamasti tähelepanu ei pöörata. Doktoritöö eesmärgiks oligi leida lahendusi selliste materjalide restaureerimisel üles kerkivatele väärtuspõhistele küsimustele.

Problemaatika harutatakse lahti nelja ehitusmaterjali näitel: betoonkivid, silikaattellised, silikaltsiidist suurblokid ja raudbetoonist suurpaneelid.

Please follow and like us:

Varasemad postitused

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com